Dvierka nábytku vám nikdy nedosadnú? Je na to jednoduchý trik aj pre úplné nešiky, okamžite hotovo

Zle nastavené dvierka nábytku sú takou malou nepríjemnosťou, ktorú ale dokáže každý človek opraviť sám. Pokiaľ máte s nedovierajúcimi sa alebo padajúcimi dvierkami problém, vybavte sa krížovým skrutkovačom a hurá do akcie.

Najprv utiahnite skrutky na dvierkach

Keď otvoríte dvierka kuchynskej skrinky, zamerajte sa najskôr na tú kovovú časť závesu (pantu), ktorá je priskrutkovaná priamo k dvierkam, obvykle na dve skrutky. Tie poriadne dotiahnite. Akonáhle máte hotovo a dvierka stále nedoliehajú či padajú vrhneme sa na ďalšie skrutky celej mechaniky.

Teraz sú na rade nastavovacie skrutky

Teraz sa pustite do uťahovania skrutiek na pánte. Tie sú celkom štyri a každý má na starosti niečo iné. Pokiaľ vám dvierka padajú, dotiahnite skrutku, ktorú nájdete na vodorovnej časti pántu bližšie k dvierkam. Horná a spodná skrutka, ktorá ukotvuje pánt do kuchynskej skrinky vám upraví pozíciu dvierok smerom doľava a doprava. A s lícovaním a správnym dosadnutím dvierok vám pomôže skrutka, ktorá je najhlbšie smerom v skrinke.

Neuťahujte úplne na doraz

Možno máte pocit, že aby dvierka sedeli krásne, musíte skrutky skutočne poriadne utiahnuť, ale vždy to tak nie je. Skrutku najskôr dobre utiahnite a potom ju len trošinku povoľte. Tento spôsob odporúčajú odborníci.

Foto: Shutterstock

Zabudnite na aku skrutkovač

Nenechajte sa zlákať vidinou rýchlejšieho nastavenia pomocou aku skrutkovača alebo aku vŕtačky. Tieto nástroje sú pre túto prácu príliš agresívne, navyše by ste si mohli poničiť hlavice skrutiek.

Vykonajte kontrolu

Nakoniec pohľadom zhodnoťte stav zatvorených dvierok, niekoľkokrát ich otvorte a opäť zatvorte a skontrolujte, či dobre doliehajú a či dobre „sedia“. V prípade potreby opäť skrutky mierne pritiahnite alebo povoľte. Nezľaknite sa, keď nakoniec budete musieť nastaviť pánty všetkých skriniek, pretože keď upravíte jednu, je možné, že nebude lícovať so zvyškom. Je to drina, ale krásny a funkčný nábytok vám bude odmenou.

Foto: Shutterstock

Loading...
Slovo