Odborník na výživu vysvetľuje, či je cesnak skutočne dobrý na prechladnutie

Na jeseň a v zime ľudia často trpia prechladnutím. V nepriaznivých obdobiach preto odborníci radia venovať pozornosť prípravkom, ktoré pomôžu v boji proti vírusom a baktériám. Cesnak je jedným z nich. Na svojej stránke na sociálnej sieti TikTok vysvetlila odborníčka na výživu Inna Rozhok, či je tento produkt skutočne užitočný pri prechladnutí.

Podľa odborníka na výživu má cesnak výrazný antivírusový, baktericídny a fungicídny účinok.

– Keď ste prechladnutí, váš imunitný systém by mal fungovať. A jeho zdroj je potrebné udržiavať pomocou určitých látok. Cesnak je lídrom v obsahu bioflavonoidu alicínu, ktorý má výrazný antivírusový, baktericídny a fungicídny účinok. To všetko pomáha telu rýchlo sa vyrovnať s bakteriálnymi a plesňovými ochoreniami, – poznamenala Inna Rozhok.

Podľa odborníka na výživu nie je cesnak vždy účinný v boji proti prechladnutiu. Faktom je, že tepelne spracovaný výrobok stráca svoje vlastnosti.

– Cesnak možno bezpečne považovať za spoľahlivého pomocníka v boji proti príznakom nachladnutia. Pamätajte však, že prospešné vlastnosti tohto produktu sa objavujú iba v čerstvej forme. Po tepelnom spracovaní alebo sušení cesnak stráca svoje prospešné vlastnosti – varovala Inna Rozhok.

Mimochodom, predtým ruský rehabilitačný lekár a televízny moderátor Sergej Agapkin v relácii „O najdôležitejšej veci“ povedal, že cesnak pomáha riediť krv, a tak zabraňuje tvorbe krvných zrazenín. Prečítajte si viac o prospešných vlastnostiach tohto produktu v našom materiáli na odkaze.

Foto: freepik.

Loading...
Slovo