Špagety nevymysleli Taliani, tvrdia dva národy

Kto vynašiel špagety? Odpoveď na túto otázku nie je ani zďaleka zrejmá, tu je to, čo hovorí príbeh o pôvode špagiet.

História špagiet fascinuje gurmánov po celom svete. Ak sú v Taliansku súčasťou regionálnej gastronomickej kultúry, o zrode cestovín s rovnakými vlastnosťami sa hlásia aj iné krajiny sveta. Historické interpretácie podnietili falošné mýty, ktoré sa časom upevnili a objasnenie pôvodu špagiet je ťažké.

Ale skúsme to, pretože tento výrobok, ktorý je istým spôsobom symbolom talianskej kuchyne, nie je exkluzívny len pre Bel Paese, hoci Taliansko rozhodujúcim spôsobom prispelo k vývoju tohto druhu cestovín, ako ich poznáme dnes.

Pôvod špagiet, stará história, ktorú treba poznať

Historicky boli cestoviny známe už za čias Etruskov, Grékov a Rímskej ríše, keď sa na stôl priniesli lagane, akási predkovka lasagní, teda riedkeho lístkového cesta. Ale v tom čase neboli podávané pri stole tvary cestovín prúd a špagety chápané ako šnúrky cestovín podobné šnúrkam (odtiaľ názov). Pôvod je teda neskorší.

Celé roky sa verilo, že áno Marco Polo prináša špagety do Talianska po ceste do Číny, v roku 1295, čo viedlo k úvahám o čínskom pôvode tohto jedla. V skutočnosti boli niektoré pripravené v Číne ryžové rezance a nie pšenica. A v každom prípade existujú historické dôkazy o prítomnosti špagiet v Taliansku pred cestou Marca Pola.

V skutočnosti už v čase sicílskeho Rogera II., v roku 1154, arabský cestujúci geograf Al-Idrisi vo svojej knihe Trabia spomína mesto v Palerme, kde sa vyrábalo „jedlo vyrobené z múky vo forme nití“. Toto jedlo bolo známe pod menom triyah, termín, ktorý pochádza z arabského itrija. Slovo, ktoré dodnes nájdeme na Sicílii a tiež v Apúlii, kde sa typické jedlo pripravuje ciceri a tria.

Zdá sa to teda veľmi pravdepodobné Boli to Arabi, ktorí priniesli špagety do Talianska, presnejšie na Sicíliu. Arabský vplyv pri zrode talianskych špagiet, teda sušených špagiet, je evidentný práve preto, že práve oni zdokonalili výrobu suchých cestovín, ktoré prevážali na dlhé cesty do púštnych oblastí. Potom sa ich narodilo veľa recepty so špagetamiale to je už iný príbeh.

V každom prípade, až do konca šestnásteho storočia boli špagety drahým jedlom, ktoré sa objavovalo na stoloch bohatých. Na väčšie rozšírenie sme si museli počkať do nasledujúceho storočia, keď sa výrobné techniky stali menej nákladnými vďaka novým nástrojom, ako je mechanický lis. Najmä v sedemnástom storočí sme boli svedkami zrodu mnohých tovární na cestoviny v oblasti Neapola, ktoré zdokonalili tento výrobok.

Loading...
Slovo