Umývanie okien môže byť nočnou morou, no s pár centami zmeníte názor

Čistenie okien je pre mnohých nočnou morou, no existuje spôsob, ako tento trend zvrátiť: je to všetko vďaka veľmi jednoduchému triku „urob si sám“, ktorý vám môže dokonca ušetriť peniaze. Poďme zistiť, z čoho pozostáva podrobne.

Majte jeden dom vždy uprataný a čistý je to rozšírený sen, často však vnímaný ako fatamorgána. V našom hektickom každodennom živote je pre nás ťažké nájsť si čas na upratanie izieb, pričom sa nám hromadí neporiadok a špina a potom sa musíme potýkať s oveľa dlhším a vyčerpávajúcim upratovaním, ktoré zaberá možno celé dni.

Ak sa to týka bežnej údržby nášho bytu, nehovoriac o mimoriadnej údržbe, ktorú nerobíme nič iné, len odkladáme z týždňa na týždeň. Medzi zásahy, ktoré z hľadiska čistenia najviac zdržujeme, určite patrí údržba skla.

Umy okná v skutočnosti je to často vnímané ako tvrdý záväzok, ktorý si vyžaduje čas a energiu. Nehovoriac o tom, že sa nám stáva, že ich vyčistíme a v ten istý deň skončíme s dažďom, ktorý anuluje naše výsledky. Tento krok je však nevyhnutný, ak chceme čistý a voňavý dom: v skutočnosti sú sklenené plochy skutočné katalyzátory pre nečistoty, prach a živice. To na jednej strane ohrozuje estetiku domu, keďže špinavé okná znižujú svetlosť miestností a na druhej strane aj jeho hygienu.

Čistenie okien, ako si uľahčiť túto nočnú moru

Medzi najmenej obľúbené domáce práce zo všetkých určite patrí čistenie skla. Táto činnosť nás vedie k tomu, že stúpame a klesáme po rebríku a musíme dodržiavať určité opatrenia: ak dobre neumyjeme okná, skončíme s nepríjemnými stopami.

Najlepší čas na čistenie okien nie je to ani vtedy, keď prší, ani keď je príliš veľa slnka: priame slnečné svetlo môže viesť k vytvoreniu svätožiary. Ideálne pre túto prevádzku je, keď je zamračené počasie.

Preskakovanie tohto kroku príliš často ohrozuje čistotu nášho domova: okná by sa mali čistiť aspoň raz za mesiac. Najprv musíte povrchy zbaviť prachu a potom pristúpiť k aplikácii ad hoc produktov. Ale čo ak existuje spôsob, ako ľahko vyčistiť okná, spoliehajúc sa na prírodné riešenie, znižujeme náš dopad na životné prostredie a zároveň šetríme peniaze? Poďme sa podrobne dozvedieť, ako dosiahnuť tento výsledok, vďaka obľúbenému triku na webe, ktorý toto všetko umožňuje (objavte tu ďalší trik na upratovanie domu).

Ako čistiť okná, účinný trik: ako to funguje

Online existuje množstvo metód na čistenie domu (Tu nájdete niekoľko tipov, ako to urobiť bez nákupu čistiacich prostriedkov): medzi nimi je veľmi populárny konkrétny trik týkajúci sa čistenia okien.

Pre túto metódu sú potrebné 2 polievkové lyžice mastenca na pridanie do misky s teplou vodou: zmes nalejte do rozprašovača – aby najskôr pôsobila dôkladne – a potom naneste na ošetrovaný povrch. Potom odstráňte prípravok vlhkou handričkou a potom okná naposledy opláchnite. Potom si vezmete suchú bavlnenú handričku a máte hotovo.

Sklo bude ako nové, lesklé, voňavé a dokonale čisté. Zmes vydrží až týždeň po jej vytvorení.

Loading...
Slovo