Čo možno pridať do sleďa pod kožuch na zlepšenie chuti: kuchári odhalili svoje tajomstvá

Počas chladnej sezóny si veľa ľudí chce vychutnať svoj obľúbený sleď pod kožuchom, pretože šalát možno bezpečne nazvať sezónnym jedlom.

Toto jedlo vždy dopadne mimoriadne úspešne.

Môže sa bezpečne podávať na sviatky, ale aj vo všedný deň bude sleď pod kožuchom vyzerať na stole luxusne. Ak nechcete jesť stále ten istý šalát, mali by ste vedieť, aké komponenty môžu pridať rozmanitosť.

Aké produkty možno pridať do sleďov pod kožuchom?

Nahraďte samotný sleď

Ak hovoríme o príprave šalátu na konkrétnu príležitosť, potom môžete pokojne použiť špeciálne prísady. Napríklad samotný sleď by mal byť nahradený jemne nasolenou červenou rybou.

Ako dekoráciu môžete použiť kaviár. Táto možnosť sa používa hlavne pri sviatočných jedlách.

Jablká

Nie každý používa jablká na prípravu šalátu, no ovocie môže jedlu dodať osobitý nádych. Mali by ste si vybrať jablká s kyslosťou, pretože sa dobre spájajú s ostatnými prísadami.

Ovocie je potrebné olúpať.

Syr

Akýkoľvek druh syra môže urobiť jedlo jemnejším, chutnejším a výživnejším. Spravidla si vyberte tvrdý produkt, rozdrvený na strúhadle.

Táto vrstva sa položí pred výrobou majonézového pletiva.

Maslo

Táto prísada môže urobiť akékoľvek jedlo len lepšie, jasnejšie a chutnejšie. Je nepravdepodobné, že niekto bude hádať o prítomnosti samotného oleja, ale každý si všimne príjemnú krémovú chuť.

Malý kúsok masla (asi 70 gramov) by sa mal najskôr poslať do mrazničky, potom nastrúhaný a zmiešaný s kuracími vajcami.

Loading...
Slovo