Tichý zabijak vášho rozpočtu, týchto 9 vecí vám žerie výplatu

Chcete ušetriť peniaze, ale máte pocit, že celá vaša mesačná výplata sa akosi vyparí?

Vyčistite si tieto 4 miesta doma, aby ste mali peniaze OBRÁZKY

Odborníci na osobné financie zostavili veľmi kuriózny zoznam, ktorý prezrádza, ktoré sú najobľúbenejšie výdavky, ktoré potichu len likvidujú viac ako polovicu vašej mesačnej mzdy.

Odborníci tvrdia, že tieto výdavky vám načrú hlboko do vrecka, no v skutočnosti ich jednoducho vôbec nepotrebujete.

Vírus chudoby visí nad každým, kto robí tieto 4 veci!

Okolité obchody

Áno, sú naozaj veľmi pohodlné. Vždy sa môžete zastaviť, ak ste na niečo zabudli. Podľa odborníkov je prirážka v takýchto obchodoch veľmi vysoká. Väčšinou si to však nevšimneme. Sme zvyknutí na týchto predajcov a poznáme ich, pretože sú tam už roky.

Raňajky na ceste

Skúste si spočítať, koľko peňazí miniete na kancelárske kávy. Pravdepodobne nebude vôbec malý.

Káva sa zvyčajne neobmedzuje len na prvú vec ráno. Pijete s kamarátom alebo kolegom, potom si dáte ďalšiu cigaretu a ďalšiu. Potom si vezmete nejaké buchty alebo sendviče zvonku. Všetko vyzerá chutne, vonia a máte hlad.

V dôsledku toho vás raňajky môžu stáť rovnakú sumu ako kompletná večera. Je dobré vziať si jedlo z domu a obmedziť tieto výdavky.

Členstvo v posilňovni, do ktorej aj tak nechodíte
Ale je to zdravý životný štýl! V ére koronavírusu je potrebné posilniť imunitu organizmu! Áno, vynechal som pár mesiacov, ale zajtra pôjdem!

Posilňovne sú príkladom toho, že celé odvetvie existuje hlavne kvôli väčšine zákazníkov, ktorí nechodia pravidelne cvičiť.

Buďte k sebe úprimní a nakreslite čiaru, ak dávate fitness oveľa viac, ako si uvedomujete, buďte realisti. Túto sumu si odložte, a ak náhodou jedného dňa budete mať chuť cvičiť – urobte to doma alebo si potom zaobstarajte novú kartu.

Káblová televízia

Mnoho ľudí stále používa staré tarify, kde platia za 100+ alebo 200+ kanálov, ktoré v skutočnosti vôbec nepozerajú. Vo všeobecnosti len veľmi málo ľudí v súčasnosti skutočne pozerá televíziu, väčšina robí všetko online.

Strategické zásoby potravín

Štúdie tvrdia, že vyhadzujeme viac ako pätinu potravín, ktoré si kúpime. To je pätina našich vynaložených peňazí.

Ako sa to stane. Veľa ľudí často nakupuje viac „pre každý prípad“, aby im zrazu niečo nechýbalo.

Mnoho ľudí, najmä v tomto období pandémie, sa snaží čo najviac zásobiť rôznymi produktmi a držať ich v rezerve. Práve tieto zásoby sa však v určitom okamihu stanú nepoužiteľnými, exspirujú, splesnivejú alebo hnijú.

Je dôležité zdržať sa spontánneho nakupovania potravín nalačno.

Predplatné

Relatívne nová služba, ale veľmi významný prvok nákladov – platené aplikácie, internetové platformy a služby. Suma za mesiac sa zvyčajne zdá zanedbateľná, ale ak sa nad tým zamyslíme a pozrieme sa globálne, zrátame si veci, uvidíme, že dávame tisíce.

Najčastejšou pascou je „zaregistrujte sa, prvý mesiac je zadarmo“ a potom veľa ľudí zabudne ukončiť odber.

Veľmi pozorne si skontrolujte, kam idú všetky peniaze z vášho účtu. Ak je pre vás služba naozaj potrebná – nechajte si ju, ale myslite múdro a striedmo a zbavte sa prílišných pôžitkov, ako je napríklad počúvanie hudby zo Spotify.

Balíček

Chlieb a rôzne klobásy, keď sú nakrájané, sú oveľa drahšie. Áno, vyzerajú dobre a určite vám ušetria čas, ale aký zmysel má občasné krájanie salámy, keď zakaždým ušetríte leva alebo dve?

Vtipné je, že ak si kúpite klobásu z okna, väčšinou vám predajca ponúkne, že vám ju zadarmo rozkrojí. Zamyslite sa nad tým.

Všelijaké maličkosti

V pokladni nič nekupujte, hovorí finančný expert.

Práve tam si počas státia v rade berieme všelijaké drobné, drobné pochúťky. Žuvačky, žiletky, sladkosti…

Je všeobecne známe, že ide o súčasť marketingového ťahu na stimuláciu predaja. Nebezpečenstvo je v malom počte. Koľko stojí balenie žuvačiek, aj keď ich nepotrebujete? Presne tak, každý hovorí… je to cent sem, cent tam, no v konečnom dôsledku nezmizne len tak malá časť vášho rozpočtu.

Darčeky navyše

Vo všeobecnosti by darčeky mali prinášať radosť. Veľmi často sa však ľudia rozhodnú dať niečo z ničoho, aby urobili tomu druhému radosť.

Mnoho ľudí si vymýšľa všelijaké výhovorky, aby si dali bezvýznamné a nepraktické darčeky, pričom si neuvedomujú, že to len nahlodáva ich rozpočet.

Okrem toho, keď vás tlačí čas a máte narodeniny, ste pripravení prepadnúť panike a vyhodiť peniaze za čokoľvek. Urobte si zoznam, kedy majú vaši blízki sviatok a potrebujete im niečo zaobstarať. Premyslite si to vopred a urobte to najpraktickejšie, no zároveň najinteligentnejšie darčekové rozhodnutie, aby ste ich potešili./

Nech sa páči a na Facebookukde nájdete oveľa viac užitočného a zaujímavého čítania pre každého!

Loading...
Slovo