Jade Tree: návrhy, ako sa oň čo najlepšie starať a zabrániť jeho vyschnutiu

Počuli ste už o takzvanom Jade Tree? Poďme zistiť, aké sú najlepšie návrhy, ako sa oň starať bez toho, aby vädnul

Keď hovoríme o rastlinách a záhradníctve, určite máme na mysli hobby, ktoré sa môže ukázať ako veľmi dôležité, významné, ale aj náročné pre nás všetkých. Okrem toho rastliny potrebujú veľa pozornosti.

Práve z tohto dôvodu vám chceme poskytnúť niekoľko rád týkajúcich sa starostlivosť o nefritový strom. Tu je to, čo potrebujeme vedieť o tejto rastline, ktorá v Číne predstavuje skutočný symbol šťastia, bohatstva a prosperity.

Jade Tree, čo vieme o tejto rastline

Najprv sa vráťme o krok späť: keď hovoríme o jadeitovom strome, v skutočnosti máme na mysli druh rastliny známy aj ako Crassula ovata a ktorý je to veľmi bežné vo vnútri bytov. Táto rastlina je v skutočnosti veľmi populárna, pokiaľ ide o interiérové ​​vybavenie, vďaka svojim vlastnostiam a predovšetkým estetike, vďaka ktorej je v našich domovoch dokonalá.

Netreba to však podceňovať jeho starostlivosť a údržbu aby nedošlo k jej vyschnutiu. Predovšetkým dôvody, pre ktoré je jadeitový strom do našich domovov úplne dokonalý, sú nepochybne, a ako sme už spomenuli, jeho vzhľad, ale aj nie príliš rušivé rozmery. Ako však táto špecifická rastlina vyzerá?

No vyznačuje sa tým prítomnosť kmeňov, veľmi robustné konáre a nakoniec niektoré často šťavnaté listy. Zvyčajne môže jeho estetika viesť k myšlienke bonsai, ale v skutočnosti sú to dva veľmi odlišné druhy rastlín, a preto si vyžadujú odlišnú, ale špecifickú pozornosť. Ak chcete zistiť, ako sa o túto rastlinu starať, stačí, ak budete s nami pokračovať v čítaní.

Giada, ako sa starať o stromček a nenechať ho vyschnúť

Prvá vec, ktorú potrebujete vedieť o jadeitovom strome, je, že zvyčajne nikdy nepresahuje šesťdesiat centimetrov na výšku. Okrem toho v zime môže umožniť únik biele alebo aj ružové kvety, a ktoré nám teda umožňujú symbolicky a predovšetkým jemne vyzdobiť a skrášliť naše interiéry. Aké je však najvhodnejšie miesto pre správny zdravý rast tejto rastliny? Potrebuje svetlé prostredie a len v prípade miernych teplôt je možné uvažovať o premiestnení von, aby si mohol užiť vonku.

Čo sa týka doby kvitnutia, vieme, že nefritový strom potreba špecifického hnojiva pre sukulentné rastliny, pričom jeho hydratácia musí prebiehať aspoň raz týždenne. Je však dôležité vždy kontrolovať, či na tanieriku nestagnuje voda, pretože hrozí, že korene zahnívajú a tým nám rastlina uschne.

Práve z tohto dôvodu musíme vždy dbať na to, aby pôda pred zalievaním je veľmi suchý. Ale poďme k tomu, čo môže byť posledným veľmi užitočným tipom týkajúcim sa starostlivosti o náš jadeitový strom. Napríklad, ak vidíte, že okraje listov sú príliš červené, znamená to, že dostávajú príliš veľa svetla; naopak, ak vidíme žltkastú farbu, tak dôvodom je prebytok vody.

Loading...
Slovo