Prestaňte vyhadzovať sčernené banány! Tu je to, čo s nimi môžete robiť!

Sčernené banány, ktoré ste zrejme uvažovali vyhodiť, majú mnoho využití, o ktorých ste možno nevedeli.

Môže sa stať, že banány, ktoré ste si nedávno kúpili, zmenia farbu a sčernejú skôr, ako ste čakali. Nevyhadzujte ich do koša, pretože vám môžu veľmi pomôcť v domácnosti, v kuchyni aj na záhrade alebo pri upratovaní predmetov!

Lak na topánky

Keď vám dôjde vosk na topánky, môžete použiť banánovú šupku na vyleštenie lakovaných topánok. Banány obsahujú draslík, látku, ktorá sa nachádza aj v iných čistiacich roztokoch. Banán stačí ošúpať a pošúchať kožu na topánkach. Nakoniec utrite čistou handričkou.

Hnojivo pre rastliny

Vďaka obsahu draslíka, horčíka, vápnika a fosforu pôsobia banány ako dobré hnojivo podporujúce rast rastlín. Ak ich chcete použiť, jednoducho nakrájajte banánové šupky na malé kúsky a umiestnite ich na základňu rastlín alebo ich pridajte do pôdy.

Lahodný dezert

Ak ste zo svojho jedálnička vylúčili cukor, no máte chuť na niečo sladké, vyskúšajte banánovú zmrzlinu, zdravý a lahodný dezert. Na jeho prípravu potrebujete 3-4 banány, 1 šálku mlieka akéhokoľvek druhu a 1 lyžičku vanilky. Banány nakrájame na kúsky, potom ich vložíme do mixéra, pridáme mlieko a vanilku. Zmes nalejte do nádoby a nechajte niekoľko hodín v mrazničke.

Maska na vlasy

Môžete si vyrobiť vlastnú banánovú masku na vlasy, ktorá zabráni štiepeniu končekov. V miske roztlačte 2-3 banány a pridajte 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja alebo pol šálky kokosového mlieka a 1 polievkovú lyžicu medu. Túto masku nanesiete na mokré vlasy, necháte pôsobiť 30 minút a vlasy dobre opláchnete čistou vodou. Masku aplikujte 2-3 krát týždenne.

Loading...
Slovo