Prečo nie je dobré dávať si parfum do vlasov. Mnoho žien robí túto chybu bez toho, aby poznali riziká!

Chceme mať jednu čo najkrajšiu! Staráme sa oň množstvom špeciálnych produktov a milujeme, keď úžasne vonia. Ženy sa preto často uchýlia k malému triku a navoňajú si vlasy. Aké zdravé je to však robiť?

No, nie je to najlepšie! Parfum má potenciál poškodiť vlasy. Zvážte, aké zložky sú vo vnútri vášho parfumu. Väčšina parfumov a telových sprejov sa vyrába so silnými alkoholmi, ako je etylalkohol a syntetické vonné látky.

Podľa Food and Drug Administration (FDA) môže mať etylalkohol vysušujúci účinok na pokožku a vlasy. Z tohto dôvodu sa mnohí výrobcovia kozmetiky rozhodnú používať vo svojich produktoch iné alkoholy.

Suchosť môže spôsobiť dlhodobé negatívne účinky, ako je lámavosť, rozštiepené končeky a krepovatenie.

Alternatívy vlasových parfumov

Je potrebné zvážiť množstvo alternatív vôní, ktoré dokážu zachovať celistvosť vlasov, čistia ich a zvlhčujú.

Laky na vlasy

Laky na vlasy Specia sú najbezpečnejšou alternatívou parfumov. Tieto spreje majú zanechať osviežujúcu a dlhotrvajúcu vôňu bez toho, aby vlasy vysušili alebo inak poškodili.

Suchý šampón

Ak hľadáte prípravok, ktorý vlasy dočasne vyčistí a zároveň dodá príjemnú vôňu, suchý šampón je tým správnym riešením. Tieto receptúry pomáhajú odstrániť prebytočný maz a absorbovať pachy bez poškodenia vlasov.

Parfumované séra a oleje

Ak chcete hĺbkovo vyživiť suché vlasy, vyskúšajte vonný vlasový olej alebo sérum. Nezaškodí naniesť trochu oleja od stredu vlasov ku končekom.

Prísady, ktoré treba hľadať

Aj keď sa budete chcieť držať ďalej od etylalkoholu a izopropylalkoholu, mastné alkoholy dodávajú vlasom hydratáciu a lubrikáciu. Dávajte si pozor na vzorce s prísadami ako: cetylalkohol, stearylalkohol, cetearylalkohol. Všetky sú odvodené z rastlín.

Akékoľvek laky na vlasy, suché šampóny alebo séra, ktoré sú obohatené o prírodné oleje, môžu pomôcť opraviť pramene vlasov a predĺžiť príjemnú vôňu. Esenciálne oleje ponúkajú alternatívu k tradičným syntetickým vôňam. Zároveň dbajte na to, aby ste dodržiavali rituál starostlivosti o vlasy a aby ste pri ich úprave používali špeciálne prípravky.

Loading...
Slovo