Čokoládová pena len z dvoch ingrediencií. Najjednoduchší a najkrémovejší recept

Čas varenia: 10 minút

druh jedla: dezert

kuchyňa: medzinárodná

Čokoládovú penu pripravíte len z dvoch ingrediencií za 5 minút a bude rovnako chutná a nadýchaná ako tá, ktorá si vyžaduje čas a konzistentnejšiu surovinu. Pri rešpektovaní doby varenia a pracovnej techniky získate elegantný a lahodný dezert.

Čokoládová pena vyrobená len z dvoch ingrediencií sa podáva s čokoládovými vločkami na vrchu / Shutterstock

Na výrobu čokoládovej peny z dvoch ingrediencií nepotrebujete smotanu, vajíčka ani nič iné. Z tohto receptu vyrobte 4 porcie dezertu, ale všetky množstvá môžete meniť podľa svojich potrieb.

Na prípravu tohto receptu potrebujete horkú čokoládu a vodu. Tmavá čokoláda má veľa. Vzhľadom na to, že čokoláda je najdôležitejšou ingredienciou, vyberajte si veľmi kvalitnú.

Prečítajte si štítok a uistite sa, že neobsahuje potravinové prísady alebo iné prísady, ktoré môžu znížiť intenzitu bohatej čokoládovej chuti. Tiež akákoľvek ďalšia prísada môže zmeniť textúru a konzistenciu peny.

Spôsob prípravy

Všetky ingrediencie sa prinesú na pracovný stôl. Potom sa začína príprava dokonalého receptu na čokoládovú penu.

Ako pripraviť recept na čokoládovú penu

Vložte ľad a studenú vodu do misky. V jeho strede je umiestnená malá miska. Vložte čokoládu a vodu do malého hrnca a zohrejte na strednom ohni. Miešajte, kým sa zmes neroztopí a nebude hladká, asi 3-5 minút.

Do misky umiestnenej v ľadovom kúpeli ihneď nalejte rozpustenú čokoládu. Čokoládovú zmes ručne intenzívne šľaháme, kým nezhustne, 3-5 minút.

Čokoláda by mala byť nadýchaná a pri naťahovaní metličkou by mala tvoriť vrcholy. Ak zmes nezhustne, pridáme ešte trochu nasekanej čokolády a opäť roztopíme na ohni. Vložte do servírovacích misiek a ozdobte vločkami soli.

Ako podávať čokoládovú penu

Ak robíte väčšie množstvo čokoládovej peny, môžete ju dať do nádoby, najlepšie sklenenej, ktorá sa tesne uzavrie. Veľmi dobre vydrží v chladničke až 5 dní.

Pre túto čokoládovú penu s iba dvoma ingredienciami máte niekoľko možností podávania. Jedným z nich je ten jednoduchý, bez ničoho na boku, vychutnávajúci si intenzitu čokoládovej chuti.

Ďalšou možnosťou je pridať šľahačku, vanilkovú alebo šľahačkovú zmrzlinu alebo ľahkú bobuľovú omáčku.

Ozdobiť ho môžete aj lístkami mäty alebo nadrobno nakrájaným čerstvým ovocím, rôznymi druhmi nadrobno nasekaných orieškov, ak chcete, aby mal chrumkavejšiu textúru.

Čokoládovú penu môžete podávať s inými sušienkami, sušienkami, koláčikmi, mandľami alebo čímkoľvek iným, čo máte radi.

Zvyčajne sa čokoládová pena podáva zo špeciálnych pohárov alebo misiek, najmä ak sa konzumuje počas párty alebo špeciálnej udalosti. V ideálnom prípade by riad mal byť priehľadný.

Loading...
Slovo