Palacinky podľa Majstra cukrára: Josef Maršálek prezradil svoj tajný trik s maslom

Známy český pekár a cukrár Josef Maršálek nazbieral za svojho života už veľa skúseností aj v niekoľkých rôznych krajinách sveta. Pýšiť sa môže aj tým, že jeho cukrárske zručnosti mohli oceniť aj členovia britskej kráľovskej rodiny, ktorí jeho dezerty počas Maršálkovho pobytu v Londýne ochutnali. Tento cukrár, ktorého sme mohli v rokoch 2020 a 2022 vidieť aj v úlohe porotcu v televíznej súťaži Peče celá krajina, vydal už niekoľko svojich vlastných kuchárok a prihlásiť sa môžete aj na jeho kurzy pečenia. Nie je nad to, priučiť sa niečomu od skutočného profesionála. Napríklad niečo také „jednoduché“, ako sú zdanlivo obyčajné palacinky.

Zdroj: Youtube

Dôležité maličkosti

Josef Maršálek sa podelil o svoj recept na palacinky, ktoré sa vám zaručene povedú a už ich nikdy nebudete chcieť robiť inak. V recepte, ktorého pôvod môžeme hľadať vo Francúzsku, je perfektne vychytaný pomer surovín, a tak sa nemusíme báť, že by sa nám cesto príliš trhalo, alebo sa v ňom pri smažení robili bubliny. A ako teda na to?

Rozpustené maslo do cesta

V recepte nenájdeme žiadne špeciálne či nezvyklé suroviny, o ktorých by sme snáď nikdy nepočuli alebo ich všetky nemali doma, a tak sa do prípravy palaciniek môžeme pustiť rovno a bez zbytočne dlhých príprav.

Na 100 g hladkej múky si prichystáme 300 ml plnotučného mlieka, 2 vajcia a 50 g masla, ktoré najskôr musíme nechať rozpustiť. Do cesta nesmieme zabudnúť dať asi 2 až 3 štipky soli a 30 g cukru. Žiadny kypriaci prášok ani nič ďalšie nebude potrebné.

Teraz už nám stačí len všetky suroviny nasypať a naliať do väčšej misy a dôkladne ich premiešavať tak dlho, až vznikne krásne liate cesto bez akýchkoľvek hrudiek. Na to je možné odporučiť využitie skôr tyčového mixéra, ktorý nám zaručí dokonalé premiešanie všetkých surovín, pričom ale nebude do cesta všľahávať vzduch, čomu sa nevyhneme napríklad pri použití klasickej metly.

Navyše s mixérom na rozdiel od metly budeme mať hotovo oveľa rýchlejšie a nebudú nás ani bolieť ruky. Potom už stačí si len na panvici rozohriať trochu masla, aby sa palacinky neprichytávali, a naliať tenkú vrstvu cesta na panvicu.

S čím ich máte najradšej?

Teraz už nezostáva nič iné, než tento jednoduchý, zato veľmi obľúbený dezert takmer po celom svete, servírovať. Záleží už len na vás, s čím si palacinky dávate najradšej. Marmeláda, čokoláda, zmrzlina, čerstvé ovocie, alebo dokonca všetko dohromady?
Či už tak alebo onak, prajeme vám dobrú chuť!

Súvisiace články

Zdroje: www.palacinky.org, www.region.rozhlas.cz, cs.wikipedia.org

Loading...
Slovo