Trik na dlhodobé uchovanie banánov bez toho, aby sa pokazili…vyskúšajte

Sledujte: Nazik Issa

Banány sú jedným z ovocia, ktoré mnohí ľudia radi jedia, najmä na raňajky. Dodáva telu množstvo živín a energie, ktoré počas dňa potrebuje.

Problém je, že jadrá rýchlo hnijú a šupka sčernie. Z tohto dôvodu sa odporúča používať konzervačné metódy, ktoré tomu pomáhajú predchádzať. V tomto prípade je užitočné ovocie pozastaviť, pretože to umožňuje vstup vzduchu do ovocia zo všetkých smerov.

Ich stonky môžu byť tiež obalené lepivým nylonom. To obmedzuje uvoľňovanie etylénového plynu, ktorý spôsobuje, že zrná rýchlo dozrievajú a následne sa kazia.

Banány sa tiež odporúča skladovať v sáčku v chladničke. Musíte byť opatrní, aby ste nevyhodili príliš zrelé ovocie, pretože sa dá použiť na prípravu mnohých receptov, ako sú zmrzlina, koláče a mliečne kokteily.

Stojí za zmienku, že konzumácia banánov má mnoho výhod, ako je zníženie pocitov depresie, liečba anémie, zvýšenie mozgovej aktivity, zníženie žalúdočnej kyseliny a iné. Dokáže tiež znížiť pocity stresu a menštruačných bolestí a považuje sa za účinný antibakteriálny prostriedok.

Loading...
Slovo