To je dôvod, prečo môže byť kyslá kapusta horká a tak pokazená, ale dá sa to opraviť

V kyslej kapuste sa môže objaviť nepríjemná horká chuť, ak nie je pred nakladaním prepichnutá. Pri interakcii zeleninovej šťavy so soľou vo vnútri nádoby vzniká špeciálne kyslé prostredie.

V dôsledku fermentačného procesu vznikajú plyny, ktoré nedokážu samy opustiť nádobu. Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže byť horký.

Súvisia s procesom prípravy produktu alebo s nesprávnym výberom hlavnej zložky. V dôsledku toho je fermentácia menej aktívna, čo negatívne ovplyvňuje kvalitu konečného produktu.

Kapusta sa neprepichuje Viac: Koľko soli dať na liter vody do kyslej kapusty? Toto je najčastejšia chyba, ktorá vyvoláva horkú chuť, ktorej sa začínajúce gazdinky pri kyslej kapuste dopúšťajú. V procese interakcie zeleninovej šťavy so soľou sa skutočne vytvára kyslé prostredie. To vedie k uvoľňovaniu plynov pri kvasení kapusty, ktoré nemôžu samé uniknúť.

A ak im nepomôžete, kyslá kapusta zhorkne. Aby ste tomu zabránili, je potrebné počas celého procesu kvasenia kyslej kapusty prepichnúť kapustu drevenou tyčinkou až na samé dno nádoby.

To umožní nahromadený oxid uhličitý voľne uniknúť. Nadbytok alebo nedostatok soli Nadbytok aj nedostatok soli môže spôsobiť horkú chuť. Koniec koncov, táto zložka je hlavnou zložkou kyslej kapusty. A keď príde do kontaktu so zeleninovou šťavou, uvoľní sa kyselina mliečna, aby sa aktivoval proces fermentácie. Viac: Koľko aspirínu dať na kyslú kapustu?

Nedostatok soli vedie k tomu, že sa nevytvára priaznivé prostredie pre reprodukciu prospešných baktérií. A objavujú sa mikroorganizmy, ktoré spôsobujú hnilobu a horkú chuť. To možno určiť nasledujúcimi znakmi: šedý odtieň kapusty; zlý zápach; mäkká textúra kapusty; rastlinná hmota je pokrytá hlienom. Nadbytočná soľ spôsobuje aj horkú chuť kyslej kapusty.

V tomto prípade väčšina baktérií mliečneho kvasenia zahynie, čo najskôr spomalí a potom zastaví proces fermentácie. Problém možno identifikovať podľa nedostatku peny, ktorá by sa mala objaviť v počiatočnom štádiu kyslej kapusty. V dôsledku toho zhorkne a jeho farba zošedne.

Dôležité! Nedostatok alebo prebytok soli možno ľahko napraviť, ak sa prijmú opatrenia včas. Podľa štandardnej receptúry potrebuje 10 kg kapusty počas kvasenia 200 g soli.

Nevhodná odroda

Horkú chuť kapusty môže spôsobiť aj nevhodná odroda. Na kvasenie by ste mali použiť kapustu stredného a neskorého dozrievania s hustými snehovo bielymi hlavami. Skoré odrody nie sú vhodné, pretože majú tenké zelené listy a neobsahujú dostatok cukru na aktiváciu fermentačného procesu. Preto kapusta kysnutím zmäkne a jej chuť je horkastá.

Loading...
Slovo