Ako môžete ušetriť peniaze na opravy?

Otázka šetrenia peňazí na opravy trápi mnohých. Ako znížiť náklady a neoddialiť čas realizácie?

1. Projekt

Aby oprava prebehla rýchlo a bez napätia, odporúča sa určiť umiestnenie a rozmery nábytku, zariadenia VIC, zapojenia zásuviek a vypínačov s prihliadnutím na všetky elektrospotrebiče a osvetlenie. Sami alebo s projektantom musíte vypočítať a vybrať všetky potrebné materiály, ako aj zostaviť „projektovú mapu“, aby ste neprekročili rozpočet a termíny a vopred vybrali dodávateľov.

2. Materiály

S prehľadným zoznamom v ruke môžete hromadne zadať objednávku, získať zľavu od dodávateľa a ušetriť na nákladoch na dopravu a nakládku. Často sú akcie na zvyškový tovar a minuloročné kolekcie, no dôležité je sledovať dátum spotreby a absenciu závad.

3. Moderný interiér

Vyrovnanie stropov a stien zaberá leví podiel na rozpočte, je to jeden z najzásadnejších nákladov na renováciu. Ak chcete v tejto fáze ušetriť peniaze, môžete použiť povrchy bez vyrovnávania, pokrytia matným lakom, pokrytím sklom, textíliami alebo zvýraznením reliéfnymi textúrami.

4. Stropy

Stretch matné stropy sú vizuálne podobné maľovaným sadrokartónom, ale čas na inštaláciu a peniaze budú oveľa menšie. Odmietnutie skrytých ríms, úrovní, dekoratívnych prvkov, zníženie počtu svietidiel tiež zníži stĺpec nákladov.

5. Inštalatérstvo

Všetky hrubé a dokončené vodoinštalačné práce musia byť samozrejme vysoko kvalitné, aby sa predišlo poruchám a netesnostiam. Ak je rozpočet obmedzený, potom hľadajte alternatívnu možnosť k moderným riešeniam.

6. Stavebné materiály

Až 30% rozpočtu možno ušetriť na náteroch, napríklad pri použití tapety bez korekcie, farby alebo dekoratívnej omietky na stenách. Na trhu existuje veľa analógov drahých dovážaných predmetov, ktoré nie sú v kvalite nižšie.

7. Zónovanie

Na rozdelenie priestoru na funkčné zóny nemusíte používať štandardnú metódu s hustými priečkami. Alternatívnymi riešeniami v interiérovom dizajne sú rôzne sklenené a drevené priečky, police, látkové závesy, zónovanie pomocou farby a osvetlenia.

8. Kuchyňa

Jedným z najdrahších prvkov v interiéri sú kuchynské skrinky. Ak chcete znížiť náklady, môžete zmeniť konfiguráciu priamo z uhlového alebo tvaru U, znížiť počet dverí a kľučiek.

9. Nábytok

Použitý nábytok sa môže stať akcentom v priestore. Pomocou obnovy alebo úpravy improvizovanými prostriedkami bude mať výrobok nielen druhý život, ale predmet zdôrazní svoju individualitu a účasť na histórii.

10. Miestni výrobcovia

To platí nielen pre stavebné materiály, ale aj pre nábytok, spotrebiče, osvetlenie, dekorácie atď. Aby ste ušetrili peniaze, odporúča sa študovať trhy a využívať bonusové programy.

11. Vlastnosti domu

V novej budove je v prvých rokoch lepšie zdržať sa veľkých zásahov, pretože zmršťovanie domu a aktívna činnosť susedov môže zničiť akúkoľvek opravu

Loading...
Slovo