Ako efektívne vyčistiť kuchynský digestor: štyri tipy od skúsených gazdiniek

Filtre

Aby ste zabezpečili čistotu vášho kuchynského digestora, tukové filtre sa musia pravidelne udržiavať. Naplňte umývadlo alebo vedro teplou mydlovou vodou a namočte filtre asi na 15 minút. Na odstránenie nahromadeného tuku alebo nečistôt použite mäkkú kefu alebo špongiu. Filtre pred inštaláciou na digestor dôkladne opláchnite teplou vodou a nechajte ich vyschnúť na vzduchu.

Vonkajší povrch

Aby ste udržali vonkajší digestor čistý, najskôr ho odpojte a odstráňte všetky viditeľné nečistoty mäkkou kefou alebo handrou. Pripravte si roztok teplej mydlovej vody vo vedre alebo umývadle a namočte doň špongiu alebo handru. Jemne utrite povrchy kapoty, pričom osobitnú pozornosť venujte oblastiam s veľkým množstvom oleja.

Vnútorné komponenty

Okrem čistenia filtrov a vonkajších povrchov je veľmi dôležité pravidelne čistiť aj vnútorné súčasti vášho kuchynského digestora. Na čistenie vnútorných povrchov použite odmasťovací sprej alebo zmes teplej vody a mydla. Utrite mastnotu a nečistoty handričkou alebo špongiou z mikrovlákna. Umyte a vysušte vnútro digestora vlhkou handričkou.

Odolné škvrny

Ak chcete účinne bojovať proti odolným mastným škvrnám na kuchynskom digestore, pripravte si pastu zmiešaním sódy bikarbóny s vodou. Naneste pastu na škvrny a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Škvrny jemne vydrhnite mäkkou kefkou alebo špongiou a v prípade potreby pridajte viac pasty. Opláchnite teplou vodou a dôkladne osušte.

Loading...
Slovo