Každé jedlo má svoj ideálny čas na jedenie, veda hovorí: zistite, či ste vždy neurobili chybu

Málokto to vie, ale každé jedlo má svoj ideálny čas na jedenie a veda to odhalila: teraz môžete objaviť celú pravdu.

Keď sedíte pri stole, nie každý si uvedomuje, že každé jedlo má svoj ideálny čas na konzumáciu. To všetko preukázala veda, podľa ktorej je možné presne pochopiť, kedy je potrebné jesť určité jedlo. Teraz budete mať možnosť zistiť, či ste sa celý čas mýlili. Aby ste mali dokonalé jedlo tajomstvom nie je len výber správneho jedla, ale aj čas, kedy sa konzumuje. Dnes teda zistíme, aký je ideálny čas na vychutnanie si obľúbených jedál. V skutočnosti môže byť kulinárske umenie ovplyvnené prirodzeným rytmom dňa.

Najnovšia vedecká štúdia samozrejme berie do úvahy deň, ktorý začína od 6:30 a práve v tomto čase by sa malo konzumovať nezvyčajné jedlo pre akúkoľvek kultúru. V skutočnosti by mal deň začať zmrzlinou namiesto vašej obvyklej kávy. V skutočnosti by toto jedlo mohlo zlepšiť vaše kognitívne schopnosti, ako odhalila Univerzita Kyorin v Tokiu. Podľa vedcov boli ľudia, ktorí jedli zmrzlinu ráno, ostražitejší a menej podráždení, keďže chlad mohol stimulovať mozgové vlny.

Neskôr o 7.30 sú však ideálne výživné raňajky s mäsom a vajíčkami, ktoré zvýšia pocit sýtosti a predovšetkým znížia denný príjem kalórií. Poďme teda zistiť, ako by mal váš deň pokračovať.

Každé jedlo má svoj vlastný čas na konzumáciu: veda odhaľuje dokonalý deň

V tomto bode sme dosiahli 10:00, kde si každý môže dopriať šálku kávy a malý dezert. Týmto spôsobom sa vám podarí znížiť stres vo vašom tele a teda budete môcť prijať správnu dávku kofeínu. Odhalila to Tel Avivská univerzita, podľa ktorej tí, ktorí ráno maškrtia, majú tendenciu menej priberať. Ideálne by bolo opäť o 12:30 skontrolovať svoju váhu na Penn State University jesť polievku pred hlavným jedlom.

Popoludní, okolo 17.40 hod. banán môže pomôcť v boji proti stresu. Je to vďaka svojim vlastnostiam, ako je draslík a horčík, ktoré sú schopné znižovať hladinu kortizolu, stresového hormónu. Okrem toho serotonín v banánoch môže tiež zlepšiť náladu.

Prišiel okolo 19:00, ideálna by bola miska cereálie, ktoré vás môžu pripraviť na spánok. Je to vďaka tryptofánu v mlieku a sacharidom v cereáliách. Podľa najnovších štúdií sú obilniny prospešné aj pre kardiovaskulárne zdravie a svalovú hmotu.

Okolo 21:30, ak chcete spať ako poleno, je to ideálne jesť kiwi, čo môže urýchliť čas potrebný na zaspávanie o 42 %. Toto ovocie je tiež bohaté na serotonín, ktorý zároveň stimuluje melatonín, hormón spánku. Preto si treba uvedomiť, že čokoľvek jete, môže ovplyvniť vašu osobnú pohodu.

Loading...
Slovo