Triky, ktorými môžu lenivé gazdinky vyžehliť oblečenie bez žehličky

Žehlenie môže byť veľmi únavné, ale ak chcete byť každý deň elegantné a upravené, je to nevyhnutné. Na dlhý a bolestivý boj so žehličkou môžete zabudnúť, pretože existuje veľa jednoduchých trikov, ktoré sú účinné. Samotné žehlenie zaberie veľa času a nervov a je oveľa lepšie, ak si ich môžeme ušetriť. Náš čas je však v dnešnej dobe vzácny.

Niekedy, bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíme, sa oblečenie rýchlo pokrčí, aj keď sme pri žehličke strávili dlhé hodiny. Najťažšie sa žehlia okraje nohavíc. Existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým môžete na žehličku zabudnúť a vaše oblečenie bude vyžehlené a upratané.

Tu sú:

Vyberte si látky odolné voči krčeniu

Nájdite si čas na zmenu a aktualizáciu oblečenia v šatníku a zdôraznite tie, ktoré sú vyrobené z tkanín odolných voči pokrčeniu. Patrí medzi ne ľan, mäkký džersej a bavlna. Aby tieto odevy vyzerali vyžehlene, stačí ich zavesiť na vešiak a nechať medzi nimi potrebnú vzdialenosť.

Rýchlo vyberte oblečenie z práčky a zaveste ho

Lenivosť nie je váš spojenec. Akonáhle práčka prestane fungovať, oblečenie ihneď roztiahnite alebo zaveste na vešiak. To uľahčí ich hladenie a ušetrí vám veľa času, nervov a námahy, ak sa rozhodnete žehličku chytiť. A niektoré oblečenie možno ani nebude potrebné žehliť, ak sa vytiahne včas.

Použite paru

Môžete použiť teplú vodu, pretože vyhladí vaše oblečenie. Toto je trik, ktorý často používajú leniví domáci majstri. Oblečenie zaveste na vešiaky a umiestnite do kúpeľne. Pevne zatvorte dvere a pustite horúcu vodu tak, aby bola miestnosť naplnená parou. Po hodine môžete vidieť, že vaše oblečenie je v perfektnom stave a nepotrebujete ani žehličku.

Vďaka vyššie uvedeným trikom budete mať perfektne vyžehlené oblečenie bez potreby žehličky a času na vyžehlenie.

Čítaj viac:

Loading...
Slovo