Hlavná chyba pri používaní suchého šampónu bola odhalená

Suchý šampón patrí v poslednej dobe medzi kozmetické prípravky, ktoré dievčatá pravidelne používajú. Aby ste však dosiahli čo najlepšie výsledky, musíte produkt správne aplikovať. Kozmetička a trichologička Aigul Ibatullina na svojej stránke na sociálnej sieti TikTok vysvetlila, akú chybu robí takmer každý pri používaní suchého šampónu.

Špecialista objasnil, že suché šampóny sú v pevnej a práškovej forme.

– Tuhý šampón má presne také zloženie, na aké sme zvyknutí, len sa predáva vo forme brikety, a nie vo fľaši. Je vhodné si ho vziať so sebou na cesty, pretože prípravok pení a oplachuje rovnako ako bežný šampón. Suchý šampón vo forme práškového spreja sa používa bez vody. Toto nie je náhrada za umývanie vlasov. Tento produkt len ​​pomáha udržať vaše kučery svieže o niečo dlhšie – Pozornosť pritiahol Aigul Ibatullina.

Ako správne používať suchý šampón nám povedala trichologička.

– Takmer každý robí rovnakú chybu – používa suchý šampón, keď už má vlasy špinavé, v nádeji, že osvieži vzhľad svojich kučier. Produkt by sa mal používať v nasledujúcom poradí: umyte si vlasy, vysušte vlasy, naneste suchý šampón ku korienkom vlasov a upravte účes. Častice suchého šampónu absorbujú prebytočný maz po celý deň. Výsledkom je, že vaše vlasy zostanú dlhšie čisté – poznamenal Aigul Ibatullina.

Mimochodom, veľa majiteľov mastných vlasov musí často premýšľať o tom, ako predĺžiť sviežosť účesu. Niektorí ľudia si mylne myslia, že jedinou správnou odpoveďou na otázku je umývať si vlasy šampónom každý deň. Kaderníčka Elizaveta sa predtým podelila o účinné tipy, ako udržať vlasy čisté čo najdlhšie. Prečítajte si o tom v materiáli na odkaze.

foto:

Loading...
Slovo