4 otázky, ktoré kladú dobrí lídri v ťažkých situáciách

Najmä tí s emocionálnou inteligenciou

V rámci obchodnej etikety treba emócie v kancelárii držať bokom. Keď však vediete ľudí, je dôležité zvážiť ich stav mysle a potreby, ak chcete mať silný, súdržný, lojálny a efektívny tím. Rovnováha medzi vcítením sa do vašich zamestnancov pri ich vedení a motivácii z vás robí emocionálne inteligentného lídra.

Ako tieto typy šéfov zvládajú ťažké situácie? Na začiatok by ste si mali položiť 4 otázky, aby ste definovali výzvy, ktorým vaši zamestnanci čelia v konkrétnej situácii, a zabránili potenciálnemu fiasku.

1. „Ako vás táto situácia ovplyvňuje?“

Bez ohľadu na to, akú odpoveď dostanete, poďakujte svojim kolegom za zdieľanie a dajte im vedieť, že ich názor zohľadníte. Povzbudzujte ich, aby zdieľali viac informácií o tom, čo ich trápi a stresuje. Pozorne počúvajte, aby ste sa pokúsili vytvoriť primeraný plán a termín pre danú úlohu podľa ich obáv a potrieb.

2. „Ako vám to bráni v úspechu?“

Ak je problém zakorenený v postoji kolegu alebo nejakej technickej závade, môžete podniknúť okamžité kroky na nápravu a uľahčenie úlohy. Keď ľudia dostanú príležitosť prehovoriť bez toho, aby boli obviňovaní a napomínaní, získate si ich dôveru a lojalitu.

3. „Aké je podľa teba ideálne východisko zo situácie?“

Aj keď existuje jasný konečný cieľ a práca na ňom, každý člen tímu má iný príspevok a pohľad na to, ako úlohu splniť optimálnym spôsobom. Je to úplne normálne a je dobré, ak má každý možnosť podeliť sa o to, ako by sa podľa nich proces mohol optimalizovať a zlepšiť, ak je to možné.

4. „Čo si sa naučil z poslednej veľkej prekážky, ktorej si čelil?“

Prekážky a výzvy prinášajú cenné skúsenosti. Niekedy je dobré obzrieť sa späť a zopakovať si, čo a ako človek urobil a naučil, aby ľahšie a efektívnejšie vyriešil aktuálny problém.

Loading...
Slovo