Záhada okolo hrobu princeznej Diany, deje sa tam niečo škandalózne

Pred viac ako 26 rokmi zomrela milovaná Diana Spencer, žena, ktorú si svet pamätá ako princeznú z Walesu a jednu z najkrajších, najobľúbenejších a najznámejších žien 20. storočia. Zomrela pri autonehode pri úteku pred paparazzmi so svojím vtedajším priateľom Dodim Al Fayedom.

Objavila sa nevídaná FOTO zosnulej kráľovnej Alžbety II

Diana, dcéra grófa Johna Spencera, sa ako dvadsaťročná vydala za britského korunného princa Charlesa a jej rozprávkovú svadbu sledovalo v televízii neuveriteľných 750 miliónov ľudí na celom svete.

Ihneď po svadbe s Charlesom dosiahla Dianina popularita neuveriteľné rozmery. Nová princezná zaujala svojím vzhľadom, módnymi kombináciami a dobrou komunikáciou s Britmi.

Zbožňovanie Diany sa rýchlo stalo celosvetovou posadnutosťou a na konci 80. rokov sa princezná stala najfotografovanejšou ženou 20. storočia a médiá sa ešte viac začali zaujímať, keď vyšlo najavo, že jej manželstvo s budúcim kráľom bolo skutočným nočná mora.

Mnohí však nevedia, že princezná vykonala poslednú humanitárnu misiu v Bosne a Hercegovine. Aj dnes si pripomíname leto 1997, keď Bosnu navštívila princezná, ktorá sa pred smrťou venovala problému protipechotných mín, ktoré aj po vojne zabíjali občanov Bosny a Hercegoviny. Počas návštevy Bosny a Hercegoviny sa princezná nechcela stýkať s politikmi. Namiesto nich si za hostiteľov vybrala 15-ročnú Mirzetu Gabelic, Muhameda Soljankića a Franju Kresic, obete protipechotných mín.

Princezná zomrela dvadsať dní po návšteve B. Gosny a Hercegoviny, jej otroka nemožno navštíviť. Po tragickej smrti princeznej Diany nasledoval jeden z najväčších pohrebov 20. storočia. Odvolanie princeznej sledovalo v televízii dve a pol miliardy ľudí. Podľa niektorých údajov ide o najsledovanejšiu televíznu udalosť v histórii televízie. Princezná Diana je pochovaná v Althorp, rodinnom sídle Spencerovcov.

Jej hrob sa nachádza na ostrove v jazere, no pre strach z lupičov a pútnikov nie je prístupný verejnosti. Nedá sa odfotiť ani navštíviť a fotografia hrobu najpopulárnejšej ženy sveta sa nikdy nedostala do novín.

Namiesto hrobového miesta môžu fanúšikovia vidieť a odfotografovať veľký pamätník princeznej, ktorý v lete postavil jej brat gróf Charles Spencer. Na pamätníku môžete vidieť siluetu princeznej, jej meno a rok narodenia a úmrtia. Charles Spencer novinárom niekoľkokrát povedal, že napriek bezpečnosti a skutočnosti, že hrobový ostrov je pre verejnosť uzavretý, došlo k početným pokusom o vykradnutie hrobky, čo je samo osebe desivé a trochu desivé. /

Nech sa páči a na Facebooku, kde nájdete mnoho ďalších užitočných a zaujímavých čítaní pre každého

Loading...
Slovo