Je čas orezať hortenziu: postup, ktorý treba dodržať v kvetináčoch aj v záhrade – VIDEO

Konečne nadišiel čas: ostrihať hortenziu, ale aký je najlepší postup? Poďme spolu zistiť, ako na to

Či už máte hortenziu v črepníku alebo stále vo vašej záhrade, je to nepochybne veľmi jednoduchá rastlina v riadení, ktorá si však stále vyžaduje určité opatrenia.

Najmä pokiaľ ide o moment prerezávania: tu teda, čo môžu byť niekoľko veľmi užitočných rád pre vás všetkých a pre manažment vašich hortenzií.

Kedy prerezávať hortenziu, čo potrebujete vedieť

Ak ste sa dostali do tohto bodu, je to preto, že aj vy už nejaký čas premýšľate, či už nenastal čas prerezávať hortenziu. Zvyčajne v skutočnosti táto chvíľa prichádza pre každého a visí okolo do troch rokov života vašej rastliny. Teda vtedy, keď to začne naberať čoraz výraznejšie rozmery a predovšetkým rozsah, ktorý je čoraz ťažšie zvládnuť.

Ale aké konkrétne je najlepšie obdobie, v ktorom sa odporúča hortenziu strihať? No, na rozdiel od toho, čo sa často myslí, najlepšia sezóna nie je tá, ktorá zahŕňa mesiace október a november. V týchto týždňoch sa ho naša rastlina už nejaký čas dotkne, a preto dosiahne bod straty svojich najsuchších listov.

Skôr je najvhodnejším obdobím na prerezávanie hortenzie po skončení zimy, teda v mesiacoch február a marec, kedy bude naša rastlina na pokraji darovania života novým drahokamom. Čo by sme však o prerezávaní mali vedieť a čo by sme teda mali robiť?

Hortenzia, čo potrebujeme pre správny rez

Ale poďme k jadru našej otázky, ktorým sú tipy a triky čo naozaj nemôžeme ignorovať, ak máme v úmysle čo najlepšie orezať našu hortenziu. Tak ako predtým, je dobré podčiarknuť veľmi dôležitý aspekt, a to, že ide vlastne o veľmi jednoduchú rastlinu z hľadiska hospodárenia a práve z tohto dôvodu sa často odporúča aj tým neskúsenejším.

Napriek tomu však nesmieme podceniť možné chyby, ktoré môžu vzniknúť, ak riskujeme, že moment orezávania budeme brať na ľahkú váhu. Rizikom je v tomto prípade riziko výrazne kompromis presne kvitnutie našej rastliny, a preto vytvárajú nenapraviteľné škody v dôsledku nejakého nezmyslu, ktorému sa dá vyhnúť. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je preto pozorne a pozorne sledovať vašu hortenziu: v prvom rade preto budete musieť odstrániť tie, ktoré sú najkrehkejšie vetvy a ktoré sa zdajú byť menšie alebo stále ohnuté.

Nebojte sa, ak to považujete za potrebné, zlikvidovať aj niektoré staršie konáre, aby sa rastlina príliš nezväčšila. Na druhej strane je ľahké si všimnúť, kto sú staršie vetvy v našej hortenzii pretože vyzerajú tmavšie alebo sivé a predovšetkým väčšie. Čo sa týka všetkých ostatných konárov, pokračujeme odrezaním prvého nového púčika počítaním zo zeme a tak ďalej. Čiže od druhého, od tretieho a pokračujúc v tomto poradí, počítajúc vždy od zeme. Dôležitým odporúčaním je nebyť unáhlený v konaní a predovšetkým príliš náhly v strihaní.

Loading...
Slovo