Ako na rez broskýň po zbere: Návod krok za krokom. Nerobte zbytočné chyby

Kto by neocenil, že pre čerstvé broskyne stačí urobiť pár krokov na záhradu a jednoducho si ich len odtrhnúť zo stromu. Musíme mať ale na pamäti, že taký luxus predsa len niečo stojí a ovocný strom nestačí len z času na čas zaliať. Je potrebné sa niekoľkokrát za rok chopiť nožníc a pustiť sa do zastrihovania, aby broskyňa zostala zdravá a prosperovala. A ako sa vôbec o strom starať po zbere? To sa dozviete v našom článku.

Zdroj: Youtube

Vhodná doba?

Mladé stromčeky by sa spravidla mali zastrihovať 3x ročne, zato u starších, a teda plodných broskýň, bude stačiť prierez dvakrát za rok. Prvý rez by mal prebehnúť na jar, kedy sa obvykle skracuje len terminálny výhonok, a ten ďalší po očesaní úrody na prelome leta a jesene. Každopádne po zbere by sme so zastrihovaním určite nemali otáľať, aby bol strom pripravený na zimu s predstihom.

Presvetlenie stromu

Broskyne už máme zozbierané, a tak nezostáva nič iné, len sa chopiť nožníc. Na aké vetvičky sa ale zamerať ao koľko ich skrátiť, aby to nebolo veľmi ani málo? Úplne odstrániť by sme mali také výhonky, ktoré sú príliš slabé alebo naopak veľmi silné. Zabudnúť nesmieme ani na vetvy veľmi nahustené, alebo dokonca pokiaľ rastú smerom do koruny stromu.

Tým strom presvetlíme a ďalší rok nimi budú lepšie prenikať slnečné lúče, čo má za následok jediné – bohatú úrodu. Tým naša práca však ešte nekončí. Rez musíme urobiť ešte na všetkých ostatných výhonkoch a skracujeme ho približne o jednu tretinu.

Ostrý nástroj

Vyberte si vždy vhodné nástroje, ktorými vykonáte rez. Najvhodnejšie sú nožnice špeciálne na rez rastlín, majú na to totiž prispôsobené ostrie. Nožnice zároveň majte vždy dostatočne ostré, aby nedochádzalo k väčšiemu poškodeniu stromu v mieste rezu.

Zabudnúť musíme na také nástroje, ktoré celý rok bez akejkoľvek starostlivosti ležali v kôlni a teraz dostali svoju šancu, najmä ak sú vyrobené z nekvalitného materiálu a niekedy dokonca miestami hrdzu. Možno by sme tým mohli ušetriť pár korún, ale za možnú nechcenú likvidáciu celého stromu to rozhodne nestojí.

Riziko infekcie

Aj keď máme náročné prerezávanie za sebou, čas na odpočinok ešte neprišiel. Broskyne sú totiž v mieste rezu dosť náchylné na infekciu. Aby sme sa teda vyvarovali chorobám, ktoré by náš strom mohli napadnúť, bezprostredne po reze tieto miesta ošetríme štepárskym voskom alebo aspoň latexovým náterom.

Pri silnejších konároch je najlepšie postupovať od krajov a potom ošetriť aj stred. S tými najmenšími vetvičkami už si nemusíme lámať hlavu a ošetrovať ich nie je treba. Potom už nezostáva nič iné, než počkať do jari, kedy je opäť potrebné urobiť drobné úpravy. Hoci sa táto práca môže zdať nekonečná, verte, že vás broskyňa za túto starostlivosť odmení konármi obsypanými množstvom sladkých broskýň.

Súvisiace články

Zdroje:, , ,

Loading...
Slovo