Prírodné riešenia, ktoré vám pomôžu liečiť vredy

Drobné lézie, ktoré sa objavujú v ústach, vredy sa hoja samé, ale ich nepohodlie vás núti sa ich čo najskôr zbaviť. S týmito prírodnými prostriedkami môžete urýchliť proces hojenia!

Nazývajú sa aj afty a objavujú sa vo vnútri úst, na jazyku, perách, ďasnách alebo vo vnútri líc vo forme bielych pľuzgierov. Môžu sa vyskytnúť v dôsledku bakteriálnej alebo vírusovej infekcie alebo pri oslabení imunitného systému. Vredy môžu byť bolestivé alebo sťažujú rozprávanie a žuvanie, ale nespôsobujú komplikácie. Väčšina sa zahojí sama do týždňa a niekoľko domácich prostriedkov môže proces hojenia urýchliť.

Kloktajte slanou vodou

Keďže slaná voda znižuje hladinu kyseliny v ústach, pomáha liečiť vredy. To sťažuje rast baktérií, čo môže pomôcť v procese hojenia. Kloktanie slanou vodou tiež prispieva k zdraviu ďasien. ako to robíš Zmiešajte 1 čajovú lyžičku soli s 1 šálkou teplej vody a kloktajte.

Ako vám med pomáha

Štúdie zistili, že med má liečivé vlastnosti na vredy. Použitie medu môže znížiť počet dní hojenia, začervenanie a veľkosť afty. Odporúča sa surový, nepasterizovaný med. Jednoducho naneste med na každú rakovinu niekoľkokrát denne. Môžete ho primiešať aj do harmančekového čaju a vypiť niekoľko šálok počas dňa.

Kokosový olej, dobrý prostriedok na zjazvenie

S liečivými a antibakteriálnymi vlastnosťami môže kokosový olej bojovať proti baktériám, ktoré spôsobujú vredy. Na urýchlenie hojenia si jednoducho niekoľkokrát denne niekoľko minút vyplachujte ústa 1 lyžičkou kokosového oleja. Ďalšou možnosťou je naniesť pár kvapiek oleja na vatový tampón a postihnuté miesto jemne vmasírovať.

Ústna voda z jablčného octu

Jablčný ocot je silný liek na vredy, hoci má štipľavú chuť. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku octu s pol šálkou vody a dôkladne si vypláchnite ústa alebo na niekoľko minút naneste na postihnuté miesto. Pamätajte, že jablčný ocot môže štípať, preto je dobré ho používať len raz denne!

Komprimuje s harmančekom

Harmanček sa používa už stovky rokov ako prírodný liek na hojenie rán a úľavu od bolesti vďaka svojim protizápalovým a antiseptickým schopnostiam. Vrecúško harmančekového čaju môže slúžiť ako obklad na upokojenie a vyliečenie zápalu. Naneste vlhké vrecúško harmančekového čaju na aftu a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Môžete si tiež vypláchnuť ústa čerstvo uvareným harmančekovým čajom. Opakujte kúru 3-4 krát denne.

Prečítajte si tiež:

Kedy zavolať lekára

Väčšina vredov sa nemusí obávať, ale mali by ste sa porozprávať so svojím lekárom, ak:

• Lézia je väčšia ako normálne;

• Pociťujete extrémnu bolesť;

• Máte viac vredov. Nové vredy sa tvoria skôr, ako sa staré vredy zahoja;

• Zranenie sa nehojí po 2 týždňoch;

• Bolesť sa rozširuje na pery;

Máte horúčku.

Loading...
Slovo