Knedle s vajíčkami 3x inak. Ich luxusnú verziu si zamilujete

Mali ste na obed knedle a už sa vám nedostáva omáčky? Zužitkujte ich príjemnou cestou a pripravte z nich jedno z najčastejších a najobľúbenejších jedál všetkých Čechov, a to sú knedle s vajíčkami. Ide o pokrm, ktorý je rýchly na prípravu a jeho chuť nikdy nesklame. Kocky by mali byť na povrchu chrumkavé a vo vnútri vláčne a častým doplnkom je aj kyslá uhorka. Výhodou je aj možnosť veľkej variácie, kedy klasiku obohatíte o ďalšie pridané ingrediencie či nezvyčajné korenie.

Zdroj: Youtube

Knedle s vajíčkom – klasika

Jedlo, ktoré milujú dospelí aj deti, je na prípravu veľmi jednoduché. Najprv si pokrájajte zvyšné knedle na rovnako veľké kocky a dajte si rozpáliť panvicu s trochou oleja. Kto má rád, môže si osmažiť čerstvo pokrájanú cibuľu.

Následne pridajte knedle a starostlivo ich opečte zo všetkých strán do chrumkava. Nakoniec pridajte niekoľko vajíčok a opatrne ich ku knedliam vmiešajte. Dochuťte soľou a korením, prípadne čerstvo posekanou pažítkou.

Knedle s vajíčkom a syrom

V prípade, že budete chcieť zmenu, je možné využiť na dochutenie rôzne druhy tvrdých syrov. Využiť môžete eidam, ementál alebo goudu. Počítajte s tým, že pokrm bude pomerne dosť sýty. Knedle opäť nakrájajte na kocky a dajte smažiť na panvicu s rozpusteným maslom alebo olejom.

V medzičase si vyšľahajte v miske niekoľko vajec spolu s trochou mlieka a štipkou soli. Na zlatisto opečené knedle vaječnú zmes za stáleho miešania vylejte. Akonáhle sa začnú vajíčka zrážať, stiahnite panvicu z platničky a pridajte nastrúhaný syr. V tomto prípade vďaka syrom už pokrm soliť nemusíte, ale využite mleté ​​korenie, ktoré mu dodá správnu šmrnc.

Knedle s vajíčkom – luxusná verzia

Knedle si ako v predošlých prípadoch nakrájajte na úhľadné kocky a dajte si na panvicu rozpáliť olej či maslo. Knedle opäť opečte rovnomerne zo všetkých strán a akonáhle začnú zlátnuť pridajte pokrájaný pór, cibuľku a nadrobno nakrájanú slaninu. Nechajte chvíľu spoločne smažiť a sem tam ingrediencie premiešajte.

V miske si rozmiešajte niekoľko vajec so smotanou a prilejte do panvice. Znížte príkon a nechajte vajíčka ľahko zatuhnúť, a nakoniec nechať dôjsť pár minút mimo platničku. Dochuťte čiernym korením, prípadne bylinkami. Podávajte s pokrájanými a ľahko posolenými paradajkami. Tip na záver? Tento lahodný pokrm si môžete ešte vylepšiť pár kvapkami hľuzového oleja.

Súvisiace články

www.toprecepty.cz, www.fresh.iprima.cz, www.womanonly.cz

Loading...
Slovo